6 diena: gegužės 16 d. (penktadienis). Diližanas – Haghartsino vienuolynas - Garnis- Geghardas - Jerevanas
Pusryčiai viešbutyje.
Po pusryčių pažintį su žaliausiu Armėnijos kurortu pradėsite nuo apžvalginės ekskursijos su vietiniu gidu. Diližanas kitaip dar vadinamas „armėniška Šveicarija“ – tai senas ir gražus miestas, kuriame yra viskas, kad būtum laimingas – vaizdingos gatvės, nuostabi gamta, kalnai, miškai ir ežerai. XIX amžiuje Diližane atostogaudavo turtingi poilsiautojai iš Tbilisio ir Baku, kurie atvykdavo čia pasimėgauti pasakiškais kraštovaizdžiais. Ekskursijos su vietiniu gidu, metu sugrįšite į XIX amžių, kur eisite visiškai restauruota nedidele etnografine gatvele, kurioje įsikūrę keletas amatininkų. Be keramikos dirbtuvių čia rasite knygyną, meno galeriją, kur parduodami rankų darbo suvenyrai.
Vėliau, aplankysite dar vieną Armėnijos perlą, ir vieną paslaptingiausių Armėnijos vietų, paskendusių miškų žalumoje - Haghartsino vienuolyną. Haghartsino kompleksas buvo pastatytas X-XIII a. aukštai miškinguose kalnuose, kur gyvena ereliai, o vienuolyno pavadinimas iš armėnų kalbos verčiamas kaip „erelių žaidimas“. Haghartsino vienuolynas – tai geriausias architektūros ir gamtos harmonijos pavyzdys.
Pietūs.
Po pietų tęsite kelionę į Geghardo vienuolyną, kuris įtrauktas į UNESCO sąrašą. Šis vienuolynas unikalus tuo, kad iš dalies yra įrengtas uolos skardyje. Savo pavadinimą vienuolynas gavo iš žodžio „Geghard“, kuris armėnų kalba reiškia „ietis“. Tai būtent ta ietis, kuria buvo persmeigtas Jėzaus kūnas per nukryžiavimą. Ši ietis ilgą laiką buvo saugoma vienuolyne, o po to perduota Ečmiadzino katedrai.
Nusileidus į Garnį tarpeklį išvysite tikrą stebuklą – unikalų gamtos paminklą „Akmenų simfoniją“. Jis susiformavo dėl ugnikalnių išsiveržimų ir tekančios lavos srautų. Savo išvaizda tarpeklio sienos panašios į vargonų vamzdžius, todėl dar vienas „Akmenų simfonijos“ pavadinimas – tai „Garnio akmens vargonai“.
Nuo krikščionybės iki pagonybės – 10 kilometrų, būtent toks atstumas skiria senovinį krikščionių Geghardo vienuolyną ir senovės romėnų pagonišką šventyklą Garni, kuri buvo pastatyta saulės dievo Michro garbei I (pirmame) mūsų eros amžiuje. XVII amžiuje žemės drebėjimas beveik sugriovė šventyklą ir ji buvo atstatyta tik sovietmečiu. Šiandien tai pastatų kompleksas – be pačios šventyklos išliko senovinės tvirtovės ir karališkųjų rūmų griuvėsiai, bei pirtis, kuri buvo pastatyta III amžiuje.
Grįžimas atgal į Jerevaną apie 19:00 – 20:00.
Atsisveikinimo vakarienė.
Pervežimas į oro uostą 23:30 val.