Šis padės mums sukurti šventinę nuotaiką, apgalvoti savo ateinančių metų planus ir tikslus, taip pat dalintis gerumu. Įsidėkite sausainių ir arbatos sau ir dėl kaimynų, visi drauge prie eglutės sukurkime jaukų vakarą, tegul mums būna šilta nuo arbatos, pokalbių, juoko….
Išvykimo laikai gali keistis
17.00 val. Gargždų, nuo autobusų stoties, Klaipėdos g. 35, Gargždai.
17.30 val. išvykimas iš Klaipėdos, nuo Akropolio iš Dubysos gatvės pusės.
Pasak Liberto Klimkos: Visuotine namų puošmena, tikruoju šeimų kalėdiniu džiaugsmu eglutė tapo tik nuo maždaug XIX a. vidurio. Kai Anglijos princas Albertas 1840 m. savo žmonai karalienei Viktorijai paruošė kalėdinę staigmeną – rūmuose buvo papuošta žaliaskarė, kvepianti žiemos mišku. Mat princas buvo gimęs Vokietijoje, tad žinojo senojo žemyno tautų tradicijas. Per didikų rūmus bei dvarus kalėdinės eglutės tradicija ėmė plačiai plisti. Lietuviškuose raštuose ji pirmą kartą paminėta 1853 m. išpuoštą eglutę matė būsimasis poetas ir vyskupas Antanas Baranauskas caro valdininko – vachmistro namuose Vainute. Ir parašė apie tai savo jaunystės dienoraštyje...
Kalėdinių eglučių turą pradėsime nuo Palangos. Praėjusiais metais Palangos Grafų Tiškevičių alėjoje dvylikos metrų žaliaskarė buvo padabinta tikromis eglišakėmis, kalėdiniais žaislais bei įspūdingu skaičiumi šventinių lempučių. Siekiant, kad žaliaskarė spinduliuotų kalėdinę nuotaiką, o kartu ir natūralumą, pernai pasirinkta neįprasta jos forma – atkartojant miške augančias žaliaskares, Palangos eglė buvo šakota, ne tik eglės karkasą, bet ir jos šakas dabino natūralios eglių šakelės. Pučiant vėjui, jos švelniai lingavo. Palanga tęsė tradiciją, ir žaliaskarė buvo muzikuojanti – gruodžio savaitgaliais nustatytomis valandomis ji „šoko“ muzikos ir šviesos šokį, šventiškai padabintoje erdvėje dar labiau stiprindama kalėdinę nuotaiką. Kokios dekoracijos džiugins šiais metais ir kaip bus papuošta eglutė pamatysime šioje kelionėje …. J
Apžiūrėję Kalėdų eglutę Palangoje, kelionę tęsime link Kretingos. Praėjusiais metais Kretingoje sužibo daugiau nei 30 Kalėdų eglučių, o pagrindinė eglutė Rotušės aikštėje. 12 metrų aukščio šventinės eglutės puošybą pernai padiktavo 2019-ųjų – Žemaitijos metų – temą. Tad pagrindinė Kretingos rajono eglė papuošta tautiniais motyvais – atkartoti gyvybės medžio ir lietuviškos saulutės simboliai. Tegu būna staigmena, kokia gi eglutė laukia šiais metais. Pasidžiaugsime šventiškai pasipuošusiu miestu, pabedrausime, o galbūt atsigerisme arbatos suvalgysime sausainuką su imbieru – kuriuos rekomenduojame įsidėti sau ir dėl kaimyno… J
Kalėdinių eglučių turą tęsime Plungėje. Pernai Plungiškiai vieni pirmųjų įžiebė savo žaliaskarę, kurioje vyravo žiemos žaislų tematika. Karkasinę kūgio formos eglę papuošė masyvūs papuošimai: nameliai, eglutės, kankorėžiai. Šventinė dvasia buvo jaučiama visame Plungės centre.
Buvo papuošta kalėdinę alėją į Kultūros centrą ir žiemos fontaną pažadino. O kokiomis dekoracijomis džiugins šiais metais ... ?
Vėliau vyksime į Telšius. Praėjusiais metais Žemaitijos sostinė demonstravo laisvo miesto laisvą dvasią. Savo kalėdinę eglę telšiškiai papuošė vien tik kankorėžių žvaigždėmis ir girliandomis. Kankorėžiai nuklojo ir kelias dešimtis mieste pastatytų gėlių vazonų – kur bepasisuktum, visur tvyrojo artėjančios šventės dvasia. Prie laikrodžio bokšto įsitaisiusi meška – žemaičių stiprybės simbolis – irgi apsirengė žieminiu rūbu. Eglišakių vainikai puošė ir aikštės žibintus. Kokia eglutė nustebins šiais metais Telšiai? galėsime pamatyti gruodžio 12 naktį… J
Aptardami ir vartydami telefone fotonuotraukas keliausime į Šiaulius, kur pernai buvo pasirinktas tradicinis Kalėdų eglės puošybos variantas. Eglutė buvo turtingai prisodrinta žaislų (žvaigždžių, snaigių, burbulų, sniego senių, angelų, meškiukų ir pan.) bei papuošta girliandomis. Šiauliškių nuomone taip papuošta eglutė grąžino į vaikystę ir atgaivino malonius prisiminimus. Eglės prieigose taip pat spindėjo: medžiai ir aikštėje stovinti siena švytėjo nuo girliandų skleidžiamos šviesos. Lankytojus viliojo ir fotografuotis šviečiantis užrašas #ŠIAULIAIŠVIEČIA2020 bei didžiulės žvaigždės.
Pasigrožėsime, pasifotografuosime, pasidalinsime paskutinias turimais sausainiais, arbata ir važiuodami link namų dar aplankysime Kelmės miesto Kalėdinę puošmeną.
Jau šešis metus eglutę Kelmei puošė ir dekoracijas kūrė dailininkas Andrius Seselskas. Kaip ir praėjusiais metais, ją padabino iš širdies kylančia nauja atžala. Šalia kalėdinės eglutės kūrėsi ir kalėdinis miestelis.
Šiek tiek pavargę, su plačia šypsena veide, o gal ir pirmaisiais sapnais keliausime namo…
Kelionės kaina – 29 € asmeniui.
Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė autobusu, kelionės vadovo - gido paslaugos, kelionės programos rengimas ir derinimas.
Pastaba. Ekskursinių objektų lankymo gali nežymiai keistis.
Kelionės maršrutą parengė: UAB Ingrida tours.
Pasiteiravimui apie kelionę tel. 8677 27036, 865556313 el.paštas – [email protected] arba [email protected].