2023 m. rugpjūčio 19 d. (šeštadienis)
Dienos gamtinę-pažintinę kelionę autobusu pradėsite nuo Viekšnių vaistinės muziejaus. vienintelis kaimiško tipo vaistinės muziejus Lietuvoje su išlikusiomis vaistininkų šeimos gyvenamosiomis patalpomis bei paties vaistininko ranka rašyta visa vaistinės istorija. Čia galima pamatyti baldus, specialiai pagamintus vaistinės pagrindiniam kambariui, vaistų gamyboje naudotus prietaisus, įrankius, indus, vaistinius preparatus bei vaistinę žaliavą, net XIX a. rašytus gydytojų receptus, vėlesnio laikotarpio apskaitos knygas bei kitą vaistinės dokumentaciją. Tarp vaistinių medžiagų pavyzdžių eksponuojamos ne tik augalinės kilmės, bet ir organinės kilmės medžiagos, tokios, kaip vėžio girnelės, Sibiro bebro sruogliai, žmogaus odos diržai ir kt.
Pietūs: sriuba + kiaulienos nugarinės kepsnys + stalo vanduo (Jeigu pietų atsisakote, prašome registruojantis į kelionę, pažymėti, kitu atveju bus užsakoma bendra tvarka. Taip pat informuoti registruojantis, jeigu norėsite vegetariško patiekalo).
Šioje dienos pažintinėje kelionėje autobusu ir pėsčiomis su vietiniu gidu aplankysite “Marso kanjonus” – taip dažnai dėl įspūdingų, kraterius primenančių vaizdų vadinami Naujojoje Akmenėje esantys ir iki šiol veikiantys karjerai. Pirmiausia vyksite į Menčių klinčių karjerą. Dar 1932 m. Menčiuose buvo pradėtos kasti klintys kalkių gamybai ir cukraus pramonei. Dabar dalis iškasto karjero užtvindyta, susidarė dirbtiniai ežerėliai, kurie skalauja išlikusias klinčių atodangas. Ne mažesnį įspūdį negu atsiveriantis vaizdas paliks ir kasybai naudojama technika, ypač gigantiškas žingsniuojantis ekskavatorius, kurio gabaritai tikrai įspūdingi: strėlės ilgis- 70 m, masė-688 t, kabinos aukštis- 9,6 m, kaušo tūris -10 m3.
Vėliau dienos patyriminėje - pažintinėje kelionėje su vietiniu gidu nuvažiuosite į Šaltiškių molio karjerą. Ankstyvojo triaso laikais, prieš 250 mln. metų, čia tvyrojo dykumų klimatas. Dumbančiose lygumose tuomet kaupėsi aliuvio nuosėdos. Per milijonus metų irstant biotito ir raginukės mineralams, išsiskirdavo geležis, suteikusi šiems sluoksniams raudoną spalvą. Molio sudėtyje yra silicio, aliuminio, magnio, kalcio oksidų, apie 5-8 proc. geležies. Molis ir jį dengiantis grunto sluoksnis kasami galingais žingsniuojančiais ir vikšriniais ekskavatoriai, o jam išvežti į karjerą atvestas geležinkelis. Įdomu tai, kad Šaltiškių molio karjere, rasti triaso geologiniame periode (prieš 250-200 mln. metų) gyvenusių roplių - fitozaurų fosilijos – du dantys ir dviejų žandikaulių liekanos.
Po to su vietiniu gidu aplankysite Jurakalnio atragį ir apžvalgos bokštą Papilėje. Jurakalnio atragis – tai tipiška linijinės erozijos suformuota reljefo forma. Čia matomas linijinės erozijos procesas ir jo padariniai – pats erozinis atragis, raguvos bei griovos, kuriose randasi ir trykšta šaltiniai. Nuo apžvalgos bokštelio atsiveria puikus vaizdas į Ventos slėnį, jo terasas.
Pilni įspūdžių keliausite namo.
Planuojamas grįžimas į Klaipėdą apie 21.00 val.