9 diena. 2025 m. kovo 30 d. (sekmadienis). Kiotas
Pusryčiai viešbutyje.
Dieną skirsite pažinčiai su Kiotu, buvusiu imperatoriaus rezidencija nuo 794 iki 1868 m. Miestas taip pat buvo Japonijos sostinė daugiau nei tūkstantį metų ir per tą laiką tapo geriausia Japonijos meno, kultūros, religijos ir minties laimėjimų saugykla. Čia nejudančiame tvenkinių paviršiuje atsispindi paviljonai lenktais stogais, atrodo, tiesiai iš uolų, dailiai auga spygliuočiai, o lankytinų vietų gausybė nustebins ir daug mačiusius keliautojus. Be viso to, Kiotas – urbanistinis, gyvas ir jaunatviškas miestas, turintis gausybę pramogų.
Savo apžvalginę ekskursiją pradėsite nuo šventyklos, kuri įtrauktą į pagrindinių Japonijos lankytinų vietų sąrašą – Fušimi-inari šventyklos. Jos išskirtinis bruožas – tai daugybė oranžinių Torii vartų, sudarančių nesibaigiančius kelių kilometrų ilgio koridorius. XV amžiuje pastatyta šventovė pavadinta gausos, ryžių ir gyvenimo sėkmės Deivės Inari vardu. Pagrindinis šventovės pastatas, kaip ir pagrindinis įėjimas, randasi kalno papėdėje, o viduryje kalvos randasi vidinė koplyčia, į kurią galima patekti šimtų takų ir takelių pagalba. Kadangi deivė Inari taip pat laikoma lapių gynėja, šių gyvūnų atvaizdus galima pamatyti visoje šventykloje. Jų mielos skulptūros, papuoštos raudonais seilinukais, - tai rūpestingumo ir pagarbos ženklas. Šventykloje galima numesti monetą, kad pasisektų, ir atbaidyti piktąsias dvasias rankų plojimu.
Toliau keliausite į vietą, kur galima sutikti geišų – Gion kvartalą. Šioje vietoje laikas tarsi sustoja – Kiotas čia lygiai toks pats, koks buvo prieš šimtmečius. Giono gatvėse gausu tradicinių senovinių arbatos namelių – „makiya“ ir „okiya“. Būtent tokiuose namuose visais laikas linksminosi miesto globėjai – nuo samurajų šimtmečius atgal iki šiuolaikinių verslininkų. Kiekvienas arbatos namelis yra privatus, uždaras pasaulis, kuriame vakaro programos gali apimti kokteilius, pokalbius ir žaidimus, o taip pat tradicinę japonų muziką, dainavimą ir šokius. Geišos Gione vadinamos „geiko“, kas išverčiama kaip „meno vaikas“ arba „meno moteris“.
Praeisite promenada palei Širakavos upę, kur pamatysite daugybę tiltų, vedančių į klasikines įstaigas su vaizdu į vandenį. Pasivaikščiosite Sannen-zaka gatve, kuri šiandien yra to paties pavadinimo istorinio kvartalo dalis. Ją sudaro akmeniniai laipteliai ir grindinys, ant kurio pastatyti namai išsaugojo savo istorinę formą. Gatvė apsupta daugybės baisių legendų, apie kurios papasakos gidas.
Pamatysite Jasakos šventovę, skirtą Susano, Kishiinadahime ir Jahashira dievams, kurie japonų mitologijoje garsėja savo kovomis su Jamato no Ori (didelė gyvatė su aštuoniomis galvomis – daugelio nelaimių simbolis). Pasivaikščiosite šalia šventyklos esančiame Marujamos parke – viename garsiausių sakurų žiedų stebėjimo vietų Kiote.
Pietūs senamiestyje, kurio metu ragausite vietinį maistą.
Dieną užbaigsite dalyvaudami arbatos ceremonijoje, kuri skaitosi senųjų tradicijų kvintesencija. Arbatos ceremonija, arba „arbatos kelias“ – tai ypatinga kultūra, „omotenashi“ (nuoširdus rūpinimasis svečiu) įkūnijimas. Ji laikoma vienu iš trijų klasikinių japonų tobulinimo menų, kartu su grojimu Kotou (japonų muzikos instrumentu) ir Kado gėlių komponavimo (japonų gėlių komponavimo menas ikebana) menais. Arbatos ceremonija visada vyksta specialiai šiam tikslui pastatytuose čašitsu arbatos namuose, pastatytame iš pabrėžtinai paprastų ir nepretenzingų medžiagų. Viduje yra židinys, o grindys išklotos tatamiu. Arbatos ceremonijos meistras naudoja tam skirtą specialų rinkinį: „čavan“ – dubuo, bambukinis šaukštas „čašaku“ arbatai pilti ir „časen“ – plaktuvas arbatai maišyti ruošiant.
Laisvas laikas vakarienei (į kainą neįskaičiuota).
Nakvynė viešbutyje.