2025 m. balandžio 5 d. (šeštadienis)
Vyksite į Vytogalą. Tai lakūno S. Girėno, 1933 m su S. Dariumi perskridusio Atlantą ir žuvusio Soldine, gimtinė. Sodybos teritorijoje esančioje klėtelėje ir atstatytame gyvenamajame name įkurtas memorialinis lakūno muziejus. Išgirsite įdomių istorijų apie lakūno gyvenimą, pasigrožėsite sodyba. Memorialinė ekspozicija papildyta Žemaitijos regiono etnografiniais eksponatais. Norintieji galės išbandyti simuliatoriaus pagalba patys pilotuoti lėktuvą arba parasparnį.
Po to lankysitės Baublių muziejuje Bijotuose. Muziejų išskabtuoto ąžuolo kamiene 1812 m. įrengė žemaičių bajoras, rašytojas ir istorikas, kultūros šviesuolis Dionizas Poška. Ąžuolą, kuriam tuomet buvo apie tūkstantis metų, žmonės vadino Baubliu. 1824 m. šalia Baublio pastatytas antrasis ąžuolo kamienas (Baublio brolis). Baublyje D. Poška dirbo ir ilsėjosi, čia jis sudėjo archeologinius radinius, istorinę ir etnografinę medžiagą ir daugiau kaip 200 knygų biblioteką. Rašytojas įkūrė pirmąjį lietuvių kraštotyros muziejų. D. Poškai mirus, surinktos senienos jo paties valia pasklido po Lietuvą, didžioji jų dalis pradingo Pirmojo pasaulinio karo metais.1930 m. visuomenės iniciatyva Baubliai buvo apdengti mediniais gaubtais, suveržti metaliniai lankais. 1971 m. Baubliai buvo konservuoti, uždėti stikliniai ir metaliniai gaubtai. Baubliai - tai neturintis analogo kultūros paminklas.
Vėliau vyksime pietauti. Bus paruošta sriuba, karštas vištienos patiekalas. (Jeigu pietų atsisakote arba pageidaujate vegetariško patiekalo, registruojantis pažymėkite).
Žemaičiai nuo seno garsėjo savo papročiais, dainomis, muzika ir kalba. Bene labiausiai nuo kitų regionų Žemaitija išsiskiria savo vaišingumu ir linksmybėmis. Todėl Žemaitijoje itin populiarios buvo vakaruškos… Pažintinės kelionės autobusu metu vyksite sudalyvauti tikroje Žemaitiškoje vakaruškoje, kuomet pasakojami įvairūs pasakojimai, padavimai, smagūs nutikimai, žaidžiami žaidimai, rateliai, vyksta šokiai, dainuojamos dainos, grojama liaudies instrumentais, ragausite žemaitiško kastinio su bulvėmis, užsigersite žemaitiška gira.
Vėliau vyksite ant aukščiausio Žemaitijos piliakalnio – Medvėgalio (234,6 m). Medvėgalis - tai ne vienas piliakalnis, o net 7 kalvų kompleksas. Užlipę ant Medvėgalio, atsidursite aukščiausiame Žemaitijos taške, nuo kurio matyti net 14 bažnyčių bokštų.
Pamankštinę kojas kopdami į Medvėgalį,važiuosite į Žemaitijos širdimi vadinamus – Varnius. Česlovas Kudaba rašė „Būtent šioje vietoje aptūpė mažą Varnelę Varniai. Seniai jau. Spėjo čia per tą laiką sugriūti kelios bažnyčios, miestas ne kartą degė ir vėl iškilo, medžiais sužaliavo. O Varnelė teka.” (...) Čia su vietine gide turėsite ekskursiją. Lankysitės Varnių katedroje (dabartinėje Šv.Petro ir Pauliaus parapinėje bažnyčioje), kurioje iki šių dienų yra išlikęs iš vyskupo M.Valančiaus laikų raudonu aksomu dengtas Vyskupo sostas-krėslas.