- Paskelbta 2024 m. gruodžio 20 d.
- Kategorija Mano kelionės
- Ingrida
Venecijos kerai. Kelionė į „Adrijos karalienę“
Spalvingų namų pasaka Burano saloje
Burano sala – vieta, kuri atrodo tarsi pasaka būtų tapusi realybe. Šios salos spalvingi nameliai ne tik traukia akį, bet ir turi savitą tvarką – spalvas šeimininkams parenka valdžia, o namai perdažomi kas kelerius metus. Be to, Burano garsėja savo subtiliais nėriniais, kuriuos kuria vietinės siuvėjos, tęsdamos šimtmečių tradicijas. Dar plaukiant laivu jus pasitiks žymusis pakrypęs varpinės bokštas, kuris tapo salos simboliu.
Šv. Morkaus aikštė
Pažintinė kelionė Šv. Morkaus aikštėje – Venecijos širdyje. Čia pat jūsų laukia:
-
Šv. Morkaus bazilika su penkiais kupolais, spindinčiomis mozaikomis ir auksinėmis detalėmis – tikras gotikos ir Bizantijos architektūros stebuklas.
-
Rialto tiltas – vienas garsiausių Venecijos simbolių, jungiantis miesto istoriją ir romantiką.
-
Atodūsių tiltas, jungiantis Dožų rūmus su senaisiais kalėjimais – tikra legenda ir meilės simbolis.
Venecijos karnavalas
Venecijos karnavalas – tai renginys, kurio šaknys siekia 1162 metus, kai Venecijos Respublika iškovojo pergalę prieš Akvilejos patriarchą Ulrichą II von Treveną. Švęsdami šią pergalę, žmonės pradėjo šokti ir rinktis Šv. Morkaus aikštėje, o ši tradicija galiausiai virto vienu iš garsiausių festivalių pasaulyje.
Per Renesansą karnavalas tapo oficialiu, o XVII amžiuje – prabangiu Baroko laikotarpio simboliu, kuris garsino Venecijos įvaizdį visame pasaulyje. XVIII amžiuje karnavalas tapo ne tik pramogų, bet ir apsaugos nuo kasdienio nerimo priemone. Deja, 1797 m. festivalis buvo uždraustas imperatoriaus Pranciškaus II valdymo laikotarpiu, tačiau XIX amžiuje jis pamažu atgimė kaip privatus renginys, skirtas meniniams kūriniams ir prabangos puoselėjimui.
Kaukės - magija, istorija ir menas
Venecijos kaukės – neatsiejamas karnavalo simbolis, turintis gilias tradicijas. Jų kūrėjai – „mascherari“ – buvo ypatingos profesinės gildijos nariai nuo 1436 metų, kai buvo patvirtintas jų pirmasis statutas. Kaukes jie gamino itin kruopščiai, bendradarbiaudami su dailininkais, kurie ant gipso modelių piešdavo išskirtinius veidus.
Kaukės gali būti gaminamos iš odos, porceliano arba naudojant stiklo technologiją. Nors senovėje jos buvo paprasto dizaino ir turėjo simbolinę reikšmę, šiandienos Venecijos kaukės yra puošnios meno kūriniai, dekoruojamos aukso lapeliais, natūraliais plunksnomis ir brangakmeniais. Tačiau šis amatas susiduria su iššūkiais – kokybiškos rankų darbo kaukės pralaimi pigesnėms masinei gamybai skirtoms kopijoms.
Kuo ypatingas Venecijos karnavalas?
Venecijos karnavalas – tai daugiau nei šventė. Tai kelionė per istoriją, meną ir eleganciją, kviečianti pabėgti nuo kasdienybės į spalvingą kaukių, šokių ir pramogų pasaulį. Užsidėję kaukę, galite jaustis lyg tapę dalimi mistinio Venecijos teatro, kur kiekvienas yra lygiavertis ir laisvas nuo socialinių skirtumų.
Atraskite Venecijos karnavalo magiją – leiskite sau pajusti, ką reiškia tikrasis šventės grožis!