- Paskelbta 2022 m. sausio 17 d.
- Kategorija Mano kelionės
- Ingrida Pociutė
Patyriminė kelionė į Maironio laikus ir įspūdingas „1000 šviesų“ festivalis
Ieškantiems kaip pabėgti iš kasdienybės rutinos ir atgaivinti sielą naujų įspūdžių ir pojūčių gausa, siūlome išskirtinę ekskursiją! Pirmoje kelionės dalyje aplankysite Kauną, apžiūrėsite atsinaujinusią Laisvės alėją ir užsuksite į tarpukariu dvelkiantį poeto, kunigo Jono Mačiulio-Maironio butą. O tada keliausite į Lietuvos liaudies buities muziejų Rumšiškėse, kur šiuo metu yra eksponuojamos daugiau nei 230 pavienių šviesos skulptūrų. Kelionė bus pilna naujų patirčių, o namo grįšite su gražiausiomis nuotraukomis ir ryškiais įspūdžiais!
Kas buvo Maironio kaimynas?
Visi mokykloje girdėjome apie poetą, kunigą Joną Mačiulį-Maironį. Tikriausiai, dar ir dabar galite mintinai padeklamuoti „Trakų pilį“ ar kitą garsų poeto eilėraštį. Tačiau ar kada susimąstėte, o kokia gi buvo garsiojo dainiaus kasdienybė? Kur jis prausdavosi kas rytą, ką matydavo per langą pusryčiaudamas ar... kas gyveno jo kaimynystėje?
Todėl patyriminę ekskursiją pradėsite nuostabiu vizitu atsinaujinusiame Maironio lietuvių literatūros muziejuje. Muziejus įsikūręs pačioje Kauno širdyje – Rotušės a., dideliuose XVIII a. menančiuose rūmuose. Tiesa, Maironis gyveno tik viename antrojo aukšto bute, o kitas patalpas nuomodavo arba skirdavo įvairioms kultūrinėms organizacijoms. Ar žinojote, kad vienu metu Maironio kaimynu buvo ne kas kitas, o tuometinis prezidentas Antanas Smetona? Šiuos ir kitus rečiau girdėtus bei stebinančius faktus apie Maironį papasakos įdomiomis istorijomis apie prelatą apsiginklavusi muziejaus ekskursijų vadovė. Beje, po ekskursijos bus galimybė apsilankyti poeto sodelyje (kur vis dar išlikusi jo paties sodinta obelis) ir nusileisti į gotikinius rūmų rūsius, kurių skliautai mena kraupias ir paslaptingas istorijas.
Modernėjanti Laisvės alėja
Po tarpukario dvelksmo Maironio bute trauksime į Laisvės alėją. Atrodytų parduotuvių vitrinomis blizganti gatvė jau turi mažiau žavesio nei tarpukariu. Tačiau geriau patyrinėjus suprasite, kad tai vis dar ta pati pagrindinė miesto arterija, kuria ir pats Maironis žingsniuodavo į savo darbą Lietuvos universitete (dab. Vytauto Didžiojo universitetas). Jaukiame restorane pavalgysime skanius pietus, o po jų – jūsų laukia laisvas laikas vienoje ilgiausių Europoje pėsčiųjų gatvių. Galėsite įsigyti suvenyrų, prisėsti ant jaukių suoliukų ar paieškoti tarpukarį menančių ženklų. Nuo skulptūros, skirtos lietuviško kino 90-mečiui, iki Jono Vileišio paminklo. Kas žino, ką dar atrasite tyrinėdami didžiausią Kauno pėsčiųjų gatvę?..
Šviesų festivalis – ir akims, ir sielai
Vienas didžiausių muziejų po atviru dangumi lankytojus nuolat stebina įdomiais ir originaliais renginiais bei parodomis. Šiemet Lietuvos liaudies buities muziejaus lankytojai turi unikalią galimybę apsilankyti „1000 šviesų“ festivalyje. Žibintų festivalis, tai unikalus potyris, nukeliantis į fantazijų ir beribės laisvės erdvę. 24 šviečiančios kompozicijos suteikia laisvę jūsų interpretacijoms ir galimybei pamatyti tai, ko šiuo metu reikia jūsų sielai. Įspūdingos skulptūros yra pagamintos iš daugiau nei 230 pavienių šviesos skulptūrų. Čia galėsite ir įamžinti gražiausias akimirkas, ir tiesiog atsipalaiduoti vaikštant po vakarėjančio muziejaus erdvę – džiaugiantis įspūdingais šviesų kūriniais.
Sudomino ši ekskursija? Artimiausių kelionės datų ir detalesnė informacijos ieškokite ekskursijos puslapyje. Turite klausimų? Lauksime jūsų skambučio ar žinutės nurodytais kontaktais. Atminkite, kad magiška kelionė į tarpukariu dvelkiantį Kauną yra tik vieno skambučio atstumu!