- Paskelbta 2024 m. lapkričio 15 d.
- Kategorija:
Mano kelionės
- Ingrida
Gėlių paradas Nyderlanduose – įspūdingiausias metų renginys Europoje
Atraskite nuostabiausią pavasario reginį – garsųjį gėlių paradą Olandijoje! Prisijunkite prie IngridaTours kelionės, kuri kviečia ne tik pamatyti gėlių jūrą, bet ir patyrinėti istorinius Vokietijos miestus, kupinus unikalių istorijų ir paslapčių. Šis turas – idealus tiems, kas mėgsta gamtos grožį, architektūrą ir kultūros paveldą.
Plačiau
Šilko kelio pėdsakais per Aralo jūrą Uzbekistane
Palikę pilką kasdienybę, iš Rygos tiesioginiu skrydžiu leidžiamės į nepaprastą kelionę po Uzbekistaną. Ši šalis – tikras lobis keliautojams, trokštantiems pasinerti į turtingą istoriją, kultūrą ir gamtos grožį. Mūsų maršrutas – tai kelionė Šilko keliu, kurioje aplankysime ne tik nuostabius miestus, bet ir vieną unikaliausių vietų pasaulyje – Aralo jūrą.
Plačiau
Naujametiniai nuotykiai istoriniais takais
Svajojate apie Naujuosius metus, pilnus istorijos ir įspūdingų nuotykių? Leiskitės į kelionę su „Ingrida Tours“ ir atraskite žavingas Graikijos ir Estijos šventines tradicijas bei mėgaukitės gurmaniškais patiekalais Rygos širdyje!
Plačiau
- Paskelbta 2024 m. rugpjūčio 22 d.
- Kategorija:
Mano kelionės
- Ingrida
Karakalpastanas ir jo kultūra
Norėčiau papasakoti ir apie Karakalpastaną, kurio teritorijoje ir yra Aralo jūra. Karakalpastanas yra autonominė Uzbekistano Respublika, kuriame gyvena apie 2 milijonus gyventojų. Jos sostinė Nukus. Karakalpakų kultūra labiau artimesnė kazachų kultūrai. Taip pat nors jie ir musulmonai, bet retai pamatysi moterį su hidžabu.
Plačiau
- Paskelbta 2024 m. rugpjūčio 16 d.
- Kategorija:
Mano kelionės
- Ingrida
Aralo jūra, virtusi dykuma – Ingridos Pociutės įspūdžiai iš itin egzotiškos kelionės
Beveik galime lažintis, kad apie Aralo jūrą nieko negirdėjote. Aralo jūra kadaise buvo ketvirta didžiausia ežero tipo vandens telkinys pasaulyje, žinomas kaip „centrinės Azijos perlas“. Šis ežeras buvo gyvybės šaltinis regiono žmonėms, teikiantis maisto, transporto ir darbo galimybes. Tačiau per pastaruosius kelis dešimtmečius Aralo jūra patyrė vieną iš didžiausių ekologinių katastrofų istorijoje. Dėl netvaraus vandens naudojimo žemės ūkio poreikiams ir prastai valdomų upių, kurios maitino jūrą, Aralo jūra tapo dykuma. Pažiūrėti, kaip dabar atrodo Aralo jūrą, nuvyko kelionių žinovė Ingrida Pociutė.
Plačiau
- Paskelbta 2024 m. liepos 31 d.
- Kategorija:
Mano kelionės
- Jekaterina
NAUJŲJŲ METŲ SUTIKIMO TRADICIJOS SAKARTVELE (GRUZIJOJE)
Artėja pasakiškas metas, kai skambės kurantai, virš patiekalų prikrauto stalo sklis mandarinų kvapas ir bus visiškai neįmanoma užsegti kelnių ties juosmeniu. Gruzinų kalba ši būsena vadinama „šemomečama“ ir ją galima išversti tik visu sakiniu – „Aš nenorėjau, aš nesiruošiau, bet aš viską suvalgiau“. Naujieji metai arba gruziniškai „Akhali ts‘eli“ – tai ilgiausiai lauktos ir gražiausios atostogos tiek vaikų, tiek suaugusiųjų. Nuo seniausių laikų Sakartvele ši diena apsupta gražiomis legendomis, originaliais papročiais ir išskirtinėmis tradicijomis.
Sakartvelas stebina Naujųjų metų tradicijų ir papročių gausa – šioje šalyje jų yra tiek daug, kad užtektų visam romanui! Neįmanoma įsivaizduoti gruziniškų Akhali ts‘eli be Kalėdų Senelio – Tovlio Babua, ypatingo Naujųjų metų medžio – čičilaki, žmogaus, kurio žingsnis per namų slenkstį žada laimę – mekvle (pirmasis asmuo, peržengęs namo slenkstį naujaisiais metais) ir, žinoma, turtingo stalo.
Plačiau
- Paskelbta 2024 m. birželio 04 d.
- Kategorija:
Mano kelionės
- Jekaterina
10 PRIEŽASČIŲ APLANKYTI KIRGIZIJĄ
Kirgizija – tai nuostabi, žavi ir viliojanti Vidurinės Azijos šalis su įspūdingu gamtos grožiu ir didžiuliu turizmo potencialu! Tai dinamiškai besivystanti respublika, turinti turtingą istoriją, neįprastą kultūrą ir daug įdomių tradicijų. Kirgizija, įsikūrusi Didžiojo šilko kelio sankirtoje, vis dar saugo unikalius senovės paminklus, kurie organiškai derinami su šiuolaikiniais pastatais, ir savo svečiams gali suteikti daug nepamirštamų įspūdžių.
Plačiau
- Paskelbta 2024 m. gegužės 30 d.
- Kategorija:
Mano kelionės
- Jekaterina
TOP-10 IŠSKIRTINIŲ KROKUVOS MUZIEJŲ
Krokuva – tai miestas, kuris visais laikais garsėjo savo pastatais, vaizdingu kraštovaizdžiu ir seniausiu Vidurio Europos universitetu. Jis laikomas antrąja Lenkijos sostine. Be daugybės pramogų vietų, teatrų ir operos, supažindinti su šios šalies papročiais, įvairia nauja ir sena įranga bei aviacijos istorija yra pasirengę Krokuvos muziejai. Pristatome TOP-10 išskirtinių Krokuvos muziejų, kuriuose kiekvienas ras tai, kas jiems įdomu.
Plačiau
- Paskelbta 2024 m. gegužės 24 d.
- Kategorija:
Mano kelionės
- Jekaterina
KUMYSAS – „ŠILKO KELIAS“ Į SVEIKATĄ
Arklys visada užimdavo svarbią vietą Kirgizijos žmonių gyvenime. Jų klajokliškas gyvenimo būdas labai priklausė nuo stipraus arklio, kuris buvo ne tik darbo jėga, bet ir transporto priemonė, maisto ir sveikatos šaltinis.
Vienas pagrindinių Kirgizijos klajoklių simbolių yra nacionalinis gėrimas kumysas – fermentuotas kumelės pienas, turintis daugybę medicininių ir gydomųjų savybių. Jis naudingas inkstų ligoms gydyti, gerina apetitą, teigiamai veikia virškinimą ir mažina cholesterolio kiekį kraujyje. Kumyse yra daug geležies, taigi rekomenduojama jį gerti anemijai gydyti ir hemoglobino kiekiui padidinti. Be to, kumysas yra geriausia priemonė dizenterijos ir vidurių šiltinės gydymui. Pagal Kirgizijos tradicijas, kumysas padeda padidinti organizmo imunitetą ir atsparumą peršalimui.
Plačiau
- Paskelbta 2024 m. gegužės 16 d.
- Kategorija:
Mano kelionės
- Jekaterina
Kirgizijos tradiciniai patiekalai
Kirgizija – tai klajoklių tauta, senovės klajoklių kultūros atstovai. Ne tik pasaulėžiūra, filosofija ir požiūris į gyvenimą, bet ir maisto kultūra šimtmečius buvo suformuota palei klajoklių gyvenimo būdą. Vienas iš svarbiausių nacionalinės virtuvės bruožų yra tas, kad produktai dažniausiai išlaiko savo natūralią išvaizdą ir skonį. Būtent valgio metu buvo labiausiai pastebimas šeimos patriarchalinis gyvenimo būdas su griežta hierarchija. Garbingiausia vieta buvo laikoma priešais įėjimą į jurtą (būstą). Jį užimdavo vyriausias šeimoje – aksakalas. Jis atsisakydavo savo vietos tik tada, kai ateidavo svečiai. Sūnūs sėdėjo dešinėje šeimininko pusėje, o vyresnioji žmona, vadinama baibiche, sėdėjo kairėje. Šalia žmonos sėdėjo jos dukros, prie kurių buvo uošvių vietos. Jauniausia aksakalo žmona sėdėjo prie katilo. Ji įdėdavo mėsą į patiekalą, perduodavo jį savo jauniausio sūnaus žmonai, o ji, savo ruožtu, dalindavo maistą į porcijas.
Plačiau